טוב שם משמן טוב | ביטוחים לעסקים

"טוב שם משמן טוב" זה לא רק פסוק מספר קהלת, אלא האמת המקצועית שצריכה להנחות כל בעל מקצוע או עסק שרוצה להתפרנס בכבוד.

ביטוח אחריות מקצועית נועד להגן על בעלי מקצועות חופשיים ועסקים במקרה של תביעה מצד הלקוח. ביטוח שכזה לא רק יגן עליכם מפני הוצאה כספית גדולה ומיותרת, אלא גם יגן על שמכם הטוב.

לא רק כסף

רבים חושבים שביטוח אחריות מקצועית נועד כדי להגן עליהם במקרה של תביעה. זה אמנם נכון וביטוח אחריות מקצועית יסייע לכם לא להפסיד כסף במקרה כזה, אך הוא גם יסייע לכם לשמור על שמכם הטוב. במקרה של תביעה לא רק חשבון הבנק שלכם נמצא תחת מתקפה, אלא גם היוקרה המקצועית שלכם.

התובע בדרך כלל יטען לרשלנות או בעיה במהלך ההליך ואם תפסידו במשפט היוקרה המקצועית שלכם עלולה להיפגע. ביטוח אחריות מקצועית יסייע לכם לטפל בבעיות מעין זו ומלבד סיוע בשמירה על כספכם גם ישמור על שמכם הטובה.

שתיל

השם שלך גדל איתך לאותך שנים

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח שמטרתו לבטח בעלי מקצועות חופשיים במקרה של הגשת תביעה על ידי אחד הלקוחות שלהם. תביעה כזו תגיע בדרך כלל בגלל רשלנות שנעשתה בטיפול בלקוח ולעתים בגלל נקמנות גרידא. לא משנה אם מדובר בתביעה מוצקת או לא מוצקת, כדאי שיהיה לכם ביטוח כדי להתמודד איתה.

ביטוח אחריות מקצועית מיועד למעשה לבעלי מקצועות חופשיים כמו רופאים ועורכי דין שעובדים מול מטופלים שלא תמיד מרוצים מהטיפול. במקרה של רופאים המצב עלול להיות מסובך אף יותר כיוון שלעתים עומדים על הכף חיי אדם.

שים לב

שמור על השם שלך

מגינים על שמכם הטוב

אם לדוגמה ביצע הרופא הבכיר ניתוח, אך הניתוח לא הצליח כמצופה עלול הרופא לספוג תביעה. אם היה מדובר בעניין כספי בלבד היה הרופא יכול לשלם ולהמשיך הלאה, אך במצב כזה עומד על כף המאזניים גם שמו הטוב של הרופא.

תביעה שכזו עלולה להכפיש את שמו של הרופא ולגרום לו נזק מקצועי. ההליך המשפטי עלול להיות ארוך ויקר ובעזרת ביטוח תוכלו להתמודד עם התביעה בצורה טובה יותר ולצאת ממנה בנזקים קלים יותר.

בשביל השקט הנפשי

בסופו של דבר ביטוח אחריות מקצועית יאפשר לכם לעסוק במקצוע בלי חשש מתביעות. כך למשל, רופא המאויים תמידית מחרדת תביעה הוא רופא מסורס שלא יכול להכריע בתיקים הרפואיים שעומדים מולו. בעזרת ביטוח יוכל הרופא לעסוק בעבודתו מתוך שקט נפשי.

אמנם בעל המקצוע רכש השכלה מקצועית, אך בסופו של דבר נדרשות ממנו הכרעות. כדי להצליח ולשנות דברים יש צורך להסתכן ולפעמים גם לטעות. מתוך ההכרעות האלה עלולות להיגזר תקלות, אבל כאשר יש ביטוח שמגן על בעל המקצוע במקרה של טעות ותקלה הוא יודע שהוא יכול לפעול בביטחון.

לישון

לשמור על השקט הנפשי

כמה כיסוי נקבל?

חברות הביטוח השונות מציעות מסלולי ביטוח שונים, כך שהכיסוי הביטוחי ניתן עד לגובה גבול האחריות המוסכם. כך למשל, תוכלו לבחור בביטוח שיכסה אתכם במקרה של הפרת חובה מקצועית, רשלנות או מחדל שנעשה בתום לב. אפשרות נוספת היא ביטוח שיכלול ליווי משפטי במקרה של תביעה על חוסר מקצועיות.

גובה הכיסוי ישתנה למעשה בהתאם לגובה הפוליסה שתשלמו מדי חודש. גם טווח הכיסוי משתנה מפוליסה לפוליסה, כאשר חלק מהחברות יציעו לכם כיסוי גם על מקרים שאירעו עוד לפני רכישת הפוליסה ולא היו ידועים לכם.

ביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים איננו מותרות, אלא מוצר שיאפשר לכם עבודה בטוחה בלי חשש מתביעות. כאשר מוגשת נגדכם תביעה שמכם הטוב עומד על כף המאזניים, ובעזרת ביטוח אפקטיבי תוכלו להתמודד עם תביעות באופן טוב ויעיל יותר.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *