10 דברים שצריך לשכוח לפני פתיחת עסק חדש

בשעה טובה החלטתם שהגיע הזמן לפתוח עסק חדש. רגע לפני שאתם מתחילים לשווק את המוצר הגאוני שהמצאתם יש מספר דברים שצריך לזכור. ריכזנו עבורכם 10 דברים שאסור לשכוח לפני פתיחת עסק חדש כדי שהתהליך יעבור באופן חלק.

פותחים עסק עצמאי?

החלטתם להגשים את החלום ולפתוח עסק עצמאי? לא משנה אם העסק יהווה עבודה מהצד לצד היותכם שכירים, או יהיה מקור ההכנסה המרכזי שלכם, יש מספר דברים עליהם תהיו חייבים להקפיד. ריכזנו עבורכם 10 דברים שאסור לשכוח בפתיחת עסק חדש.

  1. פתיחת תיק במע"מ

מע"מ הוא מס ערך מוסף, כלומר מס המתווסף למחיר הסופי של המוצר. כל אדם שמתחיל בפעילות עסקית מחויב להגיע לאחת מתחנות המע"מ ולפתוח תיק. תחנות המע"מ מחולקות על פי אזור גאוגרפי, וכדאי לברר קודם היכן התחנה שלכם ולא לשכוח להגיע עם תעודת זהות, אישור ניהול חשבון בנק והעתק חוזה שכירות.

רשות המיסים

לוגו רשות המיסים

  1. מס הכנסה

אחרי פתיחת תיק במע"מ עליכם להתייצב במשרד פקיד שומה הקרוב לכתובת העסק. למשרד תגיעו עם תעודת זהות ותפתחו תיק עצמאי עבור העסק שלכם. בניגוד לתיק המע"מ שנפתח באופן מיידי, תיק במס הכנסה יפתח רק לאחר מספר ימים. 

  1. ביטוח לאומי

תחנה נוספת אותה אסור לשכוח בדרך לפתיחת עסק עצמאי היא ביטוח לאומי. במוסד לביטוח לאומי הקרוב לביתכם תגישו טופס "דין וחשבון רב שנתי" בו תעריכו כמה מזמנכם יוקדש לעסק ומהם הרווחים הצפויים ממנו. הערכה זו חשובה כיוון שעל פיה יקבע גובה המקדמות שתשלמו.

  1. רואה חשבון?

חשוב להבין שעסקים בישראל מתחלקים לעוסק פטור ועוסק מורשה. עוסק פטור הוא עוסק קטן יחסית ובדרך כלל יסתדר בעצמו עם טיפול בענייני המיסים. לעומת זאת, אם אתם עסק גדול או עסק שמחויב להיות רשום כעוסק מורשה יתכן ותהיו זקוקים לרואה חשבון.

אם יש לכם שליטה והבנה בכל נושא הכספים תוכלו להסתדר היטב בנושאים הללו. אבל חשוב להבין שרואה חשבון טוב יכול להיות מה שהופך את העסק שלכם למוצלח יותר. גם אם בחרתם לנהל את העניינים הכספיים בעצמכם כדאי להתייעץ מפעם לפעם ברואה חשבון שיסייע לכם לעשות סדר בדברים.

רואה חשבון

מומלץ לקחת בעל מקצוע

  1. ביטוח עסק

כמו ביטוח דירה וביטוח לרכב, ביטוח עסק מיועד כדי לכסות את העסק שלכם במקרה של נזקים לא צפויים. העסק שלכם מהווה מקור פרנסה לכם ולעובדים שלכם, וכאשר מתעוררת בעיה לא צפויה ואתם לא מבוטחים אתם עלולים למצוא עצמכם סובלים נזק כבד.

קיימות פוליסות ביטוח שונות המעניקות כיסויים על נזק למבנה ולתכולה כתוצאה משריפה. בנוסף, הפוליסה תכסה גם אבדן רווחים כתוצאה מהשריפה. פוליסות נוספות הן במקרה של גניבה, נזקים לגוף כתוצאה מתאונות ועוד.

  1. מערכת סליקה

כדי שעסק יוכל להרוויח הוא חייב להכניס כסף. הכנסת כסף יכולה להיות באמצעות כסף מזומן וצ'קים, אבל במאה ה-21 אמצעי התשלום העיקרי הוא כרטיסי אשראי. קיימות מערכות  שונות של סליקה באינטרנט  וכדאי לבחור עבור העסק שלכם את הטובות ביותר.

ככל שתשתמשו ביותר מערכות סליקה כך יהיו ללקוחות שלכם יותר אפשרויות תשלום. האפשרויות העומדות בפניכם הן קניות באינטרנט, במכשירי סליקה, במכשירים סלולריים ועוד. כדאי להכיר את האפשרויות השונות לבחור את שמתאים לכם.

סליקת אשראי

מכשיר לסליקת אשראי

  1. חיסכון פנסיוני

כאשר עבדתם כשכירים המעסיק דאג להפריש עבורכם כספים לקרן הפנסיה. בתור עצמאיים עליכם לדאוג לפנסיה שלכם בעצמכם כדי שלא תמצאו את עצמכם בגיל מבוגר ללא הכנסה. ייעוץ פנסיוני מתאים יסייע לכם לתכנן בצורה טובה את הפרישה כבר מגיל צעיר.

  1. חיסכון פיננסי

כחלק מכניסה לעסק חדש כדאי להתכונן בצורה טובה מבחינה פיננסית. העסק ידרוש מכם משאבים רבים וכיסים עמוקים, והתנהלות פיננסית נכונה היא המפתח לניהול נכון של העסק. בעזרת הכוונה פיננסית נכונה והבנה עמוקה של התחום תוכלו להעמיד את העסק שלכם על הרגליים.

  1. קרן השתלמות לעצמאים

קרן השתלמות נועדה במקור לשמש את העובדים למימון השלתלמויות אך כיום היא מהווה בעיקר אפיק השקעה משתלם במיוחד. היתרון הגדול בהשקעה כזו היא שלאחר שהסתיימה תקופת החיסכון הכסף נשאר פטור ממס. גם עצמאיים יכולים לפתוח קרן השתלמות וכדאי שתדעו כיצד עושים זאת.

  1. תכנית עסקית

אחד הדברים החשובים להצלחת העסק שלכם הוא תכנון תכנית עסקית מפורטת שתוביל אתכם להצלחה. לפתוח עסק זה לא מספיק וכדי להצליח יש לתכנן לעומק את דרכי הפעולה שלכם ולחשוב קדימה.

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *